Виставкові проєкти

Персональна виставка Яна Зорічака, Франція / Словаччина

09 жовтня, 2019 - січень, 2020 р.

Ян Зорічак народився 1944 р. у Словаччині, а з 1970 р. живе і працює у Франції. Один з піонерів міжнародного руху студійного скла, належить до найвідоміших художників-склярів у світі. На персональній виставці Яна Зорічака в Музеї скла у Львові в рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла у 2019 р. відвідувачі могли наживо спостерігати результат творчих пошуків митця: ефекти утворені внаслідок впливу на оптичне скло атомною енергією, різноманітні пігменти, золочення, сріблення та ін. Експозицію склали дев’ятнадцять висококласних скляних композицій художника. На відкритті маестро художнього скла, ініціатор створення Музею скла у Львові, керівник Західного науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України Андрій Бокотей вручив Яну Зорічаку золоту медаль Національної академії мистецтва України як вияв поваги і визнання неперевершеного таланту словацького митця.

БАЛТІЙСЬКЕ СКЛО: ДІАЛОГ ВІТРУ З ДОЩЕМ

04 вересня - 05 жовтня, 2019 р.

У 2018 р. країни Cхідної Балтії відзначали 100-річчя проголошення незалежності. З цієї нагоди в Україні упродовж 2018-2019 рр. у Києві, Львові, Луцьку і ще раз у Києві, як заключний акорд в стінах Національного музею українського народного декоративного мистецтва, проходили виставки балтійського скла. Проте довгий шлях до цієї події мав свій початок на симпозіумах скла у Львові, які започаткував Андрій Бокотей у 1989 р. Анда Мункевіца (Латвія), Індре Стульґайте та Реміґіюс Крюкас (Литва), Іво Лілль (Естонія) присвятили себе мистецтву скла, довівши майстерність до досконалого та рівень втілення ідей до філософського. Давня традиція склярства та її постійне живлення новими ідеями, технічними експериментами, дизайнерськими рішеннями та емоційними сплесками і сформували у світі феномен – балтійське скло.

Міжнародний виставковий проєкт E - Glass 2017

21 вересня - 6 грудня, 2018 р.

Міжнародний виставковий проєкт «Е-Glass» представив твори відомих європейських художників-склярів, які є результатом роботи польських та чеських митців під час пленеру та симпозіуму під назвою «Культурне золото Нижньої Сілезії». Професійні художники, студенти і майстри-гутники спільно працювали над створенням мистецьких об’єктів з художнього скла у розпал туристичного сезону в горах Польщі і Чехії: у Лісовій гуті у Шклярській Порембі, гуті кришталю «Юлія» в Пеховицях, туристичній станції «Орлє» в Якушицях і гуті «Мартін Стефанек» у Десні (Чехія). Участь у пленері в 2017 р. взяли художники з Польщі (Маріуш Лабінський, Маґдалена Водар- чик, Малґожата Даєвська, Ігор Вуйцік), Чехії (Якуб Бердих, Якуб Бердих Карпеліс, Ольджіх Пліва, Петр Станіцький) і студенти Академії образотворчого мистецтва ім. Е. Ґепперта у Вроцлаві (Катерина Піліц, Магдалена Реронь, Діана Шидловська, Мая Збожек).

Скло Звіра. Олесь Звір, Україна

06 жовтня - 01 грудня, 2016 р.

Олесь Звір - художник-експериментатор, видатний майстер гутного скла, відомий педагог. Народився в 1953 році в селі Нова Скварява Жовківського району Львівської області. Професійну освіту здобув у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва імені І. Труша (1973), у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва на кафедрі художнього скла (1981). Завідувач кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв, доцент (1997). Працює в архітектурному, монументально-декоративному та експериментально-студійному склі. Його роботи відрізняються особливою, надзвичайною стилістикою та емоційною насиченістю, духом та ідеєю, внутрішнім наповненням, а також майстерністю.

Проект 47. Андрій Петровський, Україна

25 лютого - 18 серпня, 2016 р.

Андрій Петровський народився у 1968 році у Львові. Протягом 1992-1998 рр. навчався у Львівській національній академії мистецтв. Він належить до тих художників скла, які чудово поєднують свій художній досвід із майстерністю склодува. Андрій Петровський викладає на кафедрі художного скла Львівської національної академії мистецтв. Брав участь у численних персональних та групових виставках в Україні, Китаї, Нідерландах, Франції, Німеччині, Польщі, Литві та в інших країнах.

Андрій Бокотей, Україна

17 серпня 2015 р. - 20 лютого 2016 р.

Андрій Бокотей народився в 1938 році в селі Брід на Закарпатті в сім'ї греко-католицького священика. Закінчив Львівський інститут декоративно-прикладного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв) у 1965 році, де викладав до 1969 р., поки не був звільнений за політичні переконання. Повернувся до викладання в 1989 р. З 1994 по 1996 рр - проректор, 2000 - 2015 рр. - ректор Львівської національної академії мистецтв. З 2015 р. голова Західного регіонального науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України. Учасник численних персональних та групових виставок в Україні, Бельгії, Китаї, Польщі, Франції, Росії, США, Нідерландах, Естонії, Литві, Латвії, Угорщині, Ізраїлі та інших країнах, голова Міжнародного симпозіуму гутного скла (1989-2016) та засновник Музею скла у Львові.

Прозора правда. Люцина Гоздек, Польща

19 грудня 2014 р. - 1 березня, 2015 р.

Польська художниця Люцина Гоздек протягом останніх двох десятиліть розробляє різдвяні прикраси на власній фабриці "GMC", яка знаходиться в Сташові (Польща). Щороку продукція компанії отримує високі оцінки та нагороди на міжнародній виставці "Christmasworld" у Франкфурті (Німеччина). Дизайн різдвяних прикрас особливо радує своєю оригінальністю та філігранною пластикою, багатим та вишуканим декором, сміливістю та емансипацією у виборі тем. Індивідуальна скляна інсталяція, створена художником, на відміну від кольорових різдвяних конструкцій, характеризується стриманою барвистою палітрою, лаконічними та вишуканими формами. Виставка була організована за підтримки Генерального консульства Польщі у Львові в рамках проекту "Міст культури".

Поезія скла. Реміґіюс Крюкас та Індре Стульґайте, Литва 

11 жовтня - 18 листопада, 2013 р.

Відкриття виставки литовських художників зі скла відбувалося в рамках 9-го Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові. Незвичайні твори мистецтва, створені подружжям з Литви, вразили шанувальників скла монументальністю, простотою, досконалістю форми та чистотою матеріалу. З 36 представлених творів мистецтва, багато з них були виготовлені з високоякісного оптичного скла. Після експонування у залах Музею скла, виставка була представлена в Національній художній академії України в Києві.

Back to Top