Виставкові проєкти

У нас є дві складові постійної експозиції: одна присвячена історії виготовлення скла, інша – сучасному склу.

  • Історичне скло

    Тут ви можете ознайомитися зі скляним посудом, якому понад 2000 років.

    Скляний посуд та прикраси виготовлялися ще в Єгипті та Месопотамії близько 3000-2500 рр. до нашої ери, тому людство виробляє скло більше ніж 5000 років. Скло було привезено з Єгипту на територію Риму, а також до Греції та Візантії. Після цього на північне узбережжя Чорного моря близько III-IV ст., а потім в Київську Русь.

    Перші скляні цехи були побудовані на території України за часів Київської Русі. В Україні є близько 90 населених пунктів під назвою Гута або подібні назви, що походять від слова "Гута". Існує ще багато відповідних назв: Гутище, Гутисько - давнє місце виробництва скла. Українські скляні вироби виготовляли "скляниці" (так називали колись усі вироби зі скла) не лише для українського ринку, а й також експортували до Польщі, Литви, Німеччини та інших країн.

  • Сучасне скло

    Побачите унікальні твори мистецтва відомих світових художників-склярів

    Музей скла був заснований у 1992 році професором Андрієм Бокотеєм з метою експонування результатів Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові. У цьому приміщенні музей почав працювати в 2006 році, а виставка, яка зараз представлена – 19 квітня 2013 року. Унікальність інституції полягає в тому, що це перший і наразі єдиний музей скла в Україні.

    Тут у частині присвяченій сучасному мистецтву скла ми демонструємо художні твори, зроблені учасниками останніх Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові. Відвідувачі музею можуть помилуватися унікальними творами художників-склярів з Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Білорусі, Чехії, Естонії, Франції, Японії, Литви, Латвії, Польщі, Іспанії, Словаччини, США, Росії, Фінляндії, Туреччини, Португалії та України.

Дізнайтесь про нашу майстерню скла ...

Художні музеї не повинні бути нудними з недоторканими експонатами. Тому ми створили майстерню скла, де ви можете дізнатись основні техніки обробки скла: вітраж, спікання та дрібна пластика. Під час наших майстер-класів у вас буде змога створити свій унікальний витвір.

Виставкові проєкти

  • Поезія скла

    Ремігіус Крюкас, Індре Стульгайте
  • Прозора правда

    Люцина Гоздек, Польща
  • Андрій Бокотей

    Україна
  • Проект 47

    Андрій Петровський, Україна
  • Скло Звіра

    Олесь Звір, Україна
  • Премія Андрія Бокотея

    для молодих художників-склярів

Детальніше

Back to Top