Виставкові проєкти

У нас є дві складові постійної експозиції: одна присвячена історії виготовлення скла, інша – сучасному склу.

 • Історичне скло

  Тут ви можете ознайомитися зі скляним посудом, якому понад 2000 років.

  Скляний посуд та прикраси виготовлялися ще в Єгипті та Месопотамії близько 3000-2500 рр. до нашої ери, тому людство виробляє скло більше ніж 5000 років. Скло було привезено з Єгипту на територію Риму, а також до Греції та Візантії. Після цього на північне узбережжя Чорного моря близько III-IV ст., а потім в Київську Русь.

  Перші скляні цехи були побудовані на території України за часів Київської Русі. В Україні є близько 90 населених пунктів під назвою Гута або подібні назви, що походять від слова "Гута". Існує ще багато відповідних назв: Гутище, Гутисько - давнє місце виробництва скла. Українські скляні вироби виготовляли "скляниці" (так називали колись усі вироби зі скла) не лише для українського ринку, а й також експортували до Польщі, Литви, Німеччини та інших країн.

 • Сучасне скло

  Побачите унікальні твори мистецтва відомих світових художників-склярів

  Музей скла був заснований у 1992 році професором Андрієм Бокотеєм з метою експонування результатів Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові. У цьому приміщенні музей почав працювати в 2006 році, а виставка, яка зараз представлена – 19 квітня 2013 року. Унікальність інституції полягає в тому, що це перший і наразі єдиний музей скла в Україні.

  Тут у частині присвяченій сучасному мистецтву скла ми демонструємо художні твори, зроблені учасниками останніх Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові. Відвідувачі музею можуть помилуватися унікальними творами художників-склярів з Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Білорусі, Чехії, Естонії, Франції, Японії, Литви, Латвії, Польщі, Іспанії, Словаччини, США, Росії, Фінляндії, Туреччини, Португалії та України.

Дізнайтесь про нашу майстерню скла ...

Художні музеї не повинні бути нудними з недоторканими експонатами. Тому ми створили майстерню скла, де ви можете дізнатись основні техніки обробки скла: вітраж, спікання та дрібна пластика. Під час наших майстер-класів у вас буде змога створити свій унікальний витвір.

Виставкові проєкти

 • Поезія скла

  Ремігіус Крюкас, Індре Стульгайте
 • Прозора правда

  Люцина Гоздек, Польща
 • Андрій Бокотей

  Україна
 • Проект 47

  Андрій Петровський, Україна
 • Скло Звіра

  Олесь Звір, Україна
 • Премія Андрія Бокотея

  для молодих художників-склярів

Детальніше

Back to Top